FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs, Filistin devleti’nin ebedi başkentidir

Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olarak kalacağını ve işgalin, Allah’ın izniyle ve ardından hafızların gayretleriyle mutlaka ortadan kalkacağını söyledi.

Kur’an ve Sünnet Merkezi’nin yaz tatilinde hafızlık eğitimini tamamlayan 10 bin hafız için dün akşam (22 Eylül Salı) düzenlediği “Tâcu’l-Vakâr.. Li’l-Aksâ İntısâr” (Vakâr Tâcı.. Zafer Aksâ’nındır) isimli kutlama törenine katılarak bir konuşma yapan Bahr, Filistin halkının daima başı dik kalacağını ve Allah’tan başkasına boyun eğmeyeceğini ifade etti.

“Ey Filistin halkı! Sizin kaya gibi direnişiniz karşısında tüm komplolar darmadağın olacak.. Zafer önce Allah’ın izniyle, sonra savaşı yöneten hafızların çabasıyla gelecek” diyen Bahr, bir sonraki kutlamanın özgür Kudüs’te düzenlenmesi için dua etti.

Dr. Bahr, konuşmasında Siyonistlerin Filistinlileri zorla göç ettirme, Kudüs’ü Yahudileştirme, Mescid-i Aksâ’nın altında tünel kazma ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksâ’nın avlusunu işgal etme gibi planlarına da değindi.

“Bildiğim kadarıyla iki ayda bu kadar küçük bir alanda bu sayıda hafız yetiştiren bir başka ülke yok” diyen Heniyye, günde 40 sayfa ezberleyen genç kızlar ve günde 30 sayfa ezberleyen genç erkekler olduğunu söyledi.

Hazıflığını tamamlayan genç kızların erkeklerden sayıca daha fazla olduğuna dikkat çeken Bahr, bu durumun, Filistinli kadının Kur’an, direniş ve iffet kültürünü taşıdığının göstergesi olduğunu belirtti.

Dr. Bahr, konuşmasının sonunda kutlama törenine katılanları Allah’a şükür secdesi yapmaya davet etti ve başta Filistin Başbakanı İsmail Heniyye olmak üzere törene katılan herkes şükür secdesi yaptı.
Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Allah azze ve celle’nin Kur’an hafızlarını yüzüstü bırakmayacağını söyleyerek, “Kur’an ile Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in yolunda yürüyeceğiz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.