AsyaFilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs, Filistin’in başkentidir

Arap Birliği Genel Sekreteri Amru Musa, Kudüs’ü kendilerine ait olarak niteleyen işgalci İsrail Başbakanına tepki gösterirken, “Araplar eski tavırlarından taviz vermediler. Kudüs, Filistin’in başkentidir” dedi.

Arap Birliği Genel Sekreteri Amru Musa, İslam Ülkeleri Dış İşleri Bakanları Konferansının kulisinde konuşurken Arap ülkelerinin ırkçı İsrail’e karşı ortak bir edinmeleri temennisinde bulundu.

İleride işgalci İsrail’le olabilecek muhtemel müzakerelerde Arap ülkelerin eski tavırlarından taviz vermeyecekleri ve Doğu Kudüs’ün Filistin toprakları kapsamında olacağını da belirten Amru Musa bu hususta, “Arapların, barış müzakereleri sürecine ilişkin tavırları belli. Kudüs’ün doğusu, Filistin devleti toprakları kapsamında olacaktır” şeklinde konuştu.

İşgalci İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu geçen hafta, 1967 yılı savaşında işgal edilen Doğu Kudüs’ün 42. işgal yıl dönümü nedeniyle düzenledikleri bir törende yaptığı konuşmada, Kudüs’ü İsrail’in başkenti diye nitelerken, “Kudüs, her zaman İsrail’indi ve hep öyle kalacak ve artık hiç bölünmeyecektir” diye ileri sürmüştü.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (16) içerik yüklenmiştir.