AfrikaDünya Kudüs GünüEyyamullahHaberler

Kudüs Günü, İmam(ra)’ın ileri görüşlülüğünün eseridir

Fas’ta Filistin halkının direnişini destekleme komitesi koordinatörü Kudüs gününü İmam Humeyni(ra)’nin ileri görüşlülüğünün sembolü olarak niteledi.

Halid Sefyani geçen Pazar günü dünya Kudüs günün sadece yılda bir gün kutlanmaması gerektiğine değinerek Siyonist rejimin Beytulmukaddes’deki Filistin’li bölgeleri Yahudileştirme yönünde Siyonist siteler yapmasını sürdürmesi dikkate alınarak dünya Kudüs gününün İmam Humeyni tarafından belirlenmesinin İmam’ın Filistin meselesindeki ileri görüşlülüğünü ortaya koyduğunu belirtti.

Sefyani halen Kudüs’de İslam ve Hıristiyanlık kutsallıklarının bu rejimin saldırılarına maruz kaldığı ve Siyonist rejimin Kudüs’ü Filistin’li olmaktan çıkarıp Beytulmukaddes’i tamamen Yahudileştirmek istediğini ve tüm bunların İmam Humeyni(ra)’nin Kudüs günü ilan etmekteki ileri görüşlülüğünü gösterdiğini söyledi.

Sefyani Kudüs’ün kurtulması için Arap,İslam ve uluslararası toplumun harekete geçmesi gerektiğini dile getirerek Arap rejimlerin Siyonist düşmanla işbirliği yapmasını eleştirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.