Dünya Kudüs GünüEyyamullahFilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs Günü’ne geniş katılım çok önemli

Filistin İslami direniş hareketi HAMAS sözcülerinden Sami Ebu Zuhri İslam dünyası ve Arap ülkelerinden, her yıl olduğu gibi bu yıl da , Dünya Kudüs Günü yürüyüşlerine geniş katılım göstermelerini istedi. Önceki gün el Alem televizyonuna demeç veren HAMAS sözcüsü Sami ebu Zuhri, “İslam dünyası için Dünya Kudüs günü çok önemlidir. Çünkü, Filisin meselesi ve Kudüs-ü şerifin yeniden gündeme getirilmesi zihinlerde ve dünya vicdanlarında yeniden canlanmasına sebep olmaktadır” dedi.
Sami Ebu Zuhri açıklamasında, Kudüs meselesi sadece Filistinliler için önemli olmadığını, aynı zamanda bütün arap ve İslam dünyası için de büyük önem taşıdığını hatırlatarak, “bu yüzden, dünya Kudüs günü etkinliklerinin çok önemli olduğunu söylüyoruz. Bu tür günler ve bu yöndeki etkinlikler desteklenmelidir” diye konuştu.
HAMAS sözcüsü Siyonist rejimin, Mescid-ul Aksa’nın altında kazı çalışmaları yaparak, Ürdün nehrinin batı yakası ve Kudüs’ten Filistinlileri zorla çıkartarak, Yahudi yerleşim inşa çalışmaları ve Yahudi nüfusu ve kimliğini oluşturmaya çalıştıkları uyarısında bulundu ve “Siyonist rejim aşamalı olarak, Kudüs-ü şerifi Yahudileştirmeye çalışmaktadır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.