FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs halkı Kudüs’ü Koruma Belgesi’ni yayınladı

Kudüs’ün Sur Bahir şehrinde dün öğleden sonra (18 Haziran Cuma) Kudüs’ü korumak ve şehirden kovulmakla karşı karşıya olan bakan ve vekilleriyle dayanışma için “Kudüs’ü Koruma Belgesi”ni yayınlandı.

Şehirdeki aşiretler, kanaat önderleri ve önemli şahsiyetler dün El-Umeri Camisinde kılınan namazın ardından büyük bir halk kitlesiyle medya mensuplarının huzurunda imzaladıkları “Kudüs Belgesi”ni duyurdu.

Yayınlanan belgede işgal rejiminin Kudüs’e karşı sürdürdüğü Yahudileştirme çabaları kınanırken, başta üç milletvekili olmak üzere Kudüs halkını sürgün etme kararı da eleştirildi.

Sur Bahir’de duyurulan bu belgenin kuzeyinden güneyine kadar Kudüs’ün bütün köy ve kasabalarında dağıtılması planlanıyor.

Belgeye imza atan aşiretler, liderler ve önderler işgal rejiminin aldığı kararların geçersiz olduğunu belirterek, belgenin sadece vekilleri korumak için yayınlanmadığını, bunun yanında Kudüs’ü ve Filistin’i korumaya yönelik bir adım olduğunu ifade etti.

Belgeyi imzalayan aşiretler, liderler ve önderler bu adımlarıyla Kudüs halkına bu davayı önemsediklerini, vekiller sürgün edilirse sürgünün bundan sonra Kudüs halkı için de uygulanacağını gösterdiler.

Cuma namazından sonra şehid İyad Uveysat Bulvarı’na kadar yürüyen Sur halkına konuşma yapan milletvekilleri de, Filistin halkının Kudüs’teki direnişlerini takdir ettiklerini belirterek, işgal rejimi ne yaparsa yapsın kendilerini Kudüs’den sökemeyeceğini, bu topraklar üzerinde şehit olmanın şehirden çıkmaktan daha iyi olacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.