FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs halkı kutsal mekanları korumalıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Siyonist gaspçıların işgal altındaki Kudüs’ün Silvan Mahallesi’ndeki tarihi Ayn Silvan Camisi’ne saldırısının Kutsal mekanların ve çevrelerinin Yahudileştirilmesi politikası kapsamında gerçekleştirildiğini söyledi.

Ebu Zuhri, bugün (26 Ağustos Perşembe) verdiği demeçte, “Olanlar, Arap ve İslam ülkelerinde alimlerin ve siyasi güçlerin çabalarını seferber etmesini gerektiren tehlikeli bir politikadır” dedi.

Silvan Mahallesi sakinlerine ve tüm Filistinlilere kutsal mekanlarını savunma çağrısında bulunan Ebu Zuhri, Kudüs halkından topraklarını terk etmemelerini ve sahip oldukları kutsal değerleri korumalarını istedi.

Ramallah’taki Abbas yönetiminin camilere ve imamlara karşı başlattığı kampanyayla aynı döneme denk gelen saldırıların taraflar arasında koordineli olduğunu belirten Ebu Zuhri, saldırıların amacının Filistin’de İslami akideyi yok etmek olduğunu söyledi.

Hamas sözcüsü, “Abbas yönetiminin camilere ve alimlere yönelik tavrından sonra Siyonist işgalci kutsal mekanlara saldırıda daha da cüretkar hale geldi” dedi.

Fetih Hareketi’nin ve Feyyad hükümetinin saldırıları kınama açıklamalarının samimi olmadığını ifade eden Ebu Zuhri, “Samimi olsalardı, güvenlik birimleri camileri korurdu” şeklinde konuştu.

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Dr. Talib Ebu Şa’r da, Siyonist gaspçıların Ayn Silvan Camisi’ne düzenlediği saldırı girişimini kınayarak, kutsal mekanların Siyonistlerin saldırılarına karşı korunmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.