FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs halkı Mescid-i Aksa’yı savunma konusunda öncüdür

Kudüs milletvekili İbrahim Ebu Salim, Kudüs kentinin ve Mescidi Aksa’nın varlığını tehdit eden büyük bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, kutsal mekânlara tecavüzün ateşle oynamak gibi olduğunu söyledi.

Ebu Salim, dün akşam (14 Mart Pazar), “Siyonist hükümet Mescidi Aksa yakınlarında El-Harab Sinagogu’nun açılacağını ilan ederken açılış öncesinde de tahrip yapmaktadır. Kudüs, İslam ümmetinin simgesidir. Kudüslüler, Kudüs’ü ve Mescidi Aksa’yı savunmada en önde yer almaktadır” dedi.

İşgal yönetiminin gece gündüz demeden Mescidi Aksa’ya saldırı planları yaptığını söyleyen Ebu Salim, “İsrail’in El-Harab Sinagogu’nun açılacağını duyurmasıyla Kudüs halkının Mescidi Aksa’yı savunmaya koşması doğaldır. Kudüs halkı Allah’ın izniyle Mescidi Aksa’yı terk etmeyecektir” şeklinde konuştu.

Arap dünyasına ve İslam ümmetine de seslenen milletvekili İbrahim Ebu Salim şöyle dedi: “Ey Müslümanlar! Mübarek Mescidi Aksa sadece Filistinlilerin değildir. Bilakis dünyadaki tüm Müslümanlarındır. Mescidi Aksa’ya destek her Müslümanın üzerine farzdır. Haydi Mescidi Aksa ve Kudüs’e desteğe koşun.”

Mescidi Haram ve Mescidi Nebevi’den sonra Müslümanlarca en kutsal mekan olan Mescidi Aksa’ya saldırının planlı ve programlı bir saldırı olduğunu kaydeden Ebu Salim, Siyonistlerin arka arkaya gelen ihlallerine son vermek için güçlü bir müdahaleye ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.