FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs halkı siyonist askerlerle çatışıyor

Filistinli yerel kaynaklar, Siyonist işgal yönetimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Hz. İbrahim ve Bilal bn. Ebi Rebah camilerinin ulusal tarihi eserler listesine alındığını açıklaması üzerine alınan kararı protesto etmek için Kudüs şehrinin birçok bölgesinde gösteriler yapıldığını ve göstericilerle işgal askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını belirtiyorlar.

Görgü şahitleri, bugün (23 Şubat Salı) sabah saatlerinden itibaren işgal askerlerinin gerçek ve plastik mermileri ile göz yaşartıcı bombalarına taşlarla karşılık veren Şu’fat mülteci kampındaki gençlerin yollara barikatlar kurduklarını, lastik yaktıklarını ve çıkan şiddetli çatışmalar üzerine işgal askerlerinin kampın ana girişini kapattıklarını ifade ettiler.

Görgü şahitleri devamla, Şu’fat’ın yanı sıra Cebelu’z-Zeytun, Babu’l-Amud bölgeleri ile Kudüs surlarına paralel duran Sultan Süleyman caddesinde de gösterilerin sürdüğünü, gösterilere karşı sert müdahalelerde bulunan işgal askerlerine Filistinli gençlerin taşlarla karşılık verdiğini bildirdiler.

Gösterilerin şehrin diğer mahallelerine yayılmasını önlemek amacıyla Kudüs’ü adeta askeri kışlaya dönüştüren işgal askerlerinin, gösterileri bastırmak için sert müdahalede bulundukları belirtiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.