FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs halkı vekilleri ile birlikte cuma namazı kıldı

Siyonist işgal rejiminin Kudüslü üç vekil ile bir bakanı Kudüs’ten sürgün etme kararının ardından bakan ve vekillerin Kudüs’teki Kızılhaç Örgütü önünde kurdukları protesto çadırında dün 5. Cuma namazı kılındı.

Bir aydan fazla süredir kurulan çadırda vekilleri yalnız bırakmayan Kudüs halkı, Cuma günleri de buraya gelip birlikte namaz kılıyorlar.

Dün (30 Temmuz) Cuma hutbesini veren Şeyh İmad Ez-Zeğel, Kudüs şehrini ve halkını savunan vekillerin direnişini takdir ettiklerini belirterek şöyle dedi: “Ey Kudüs vekilleri ve bakanı sabredin! Bizim buraya gelip sizi tebrik etmek, yanınızda olduğumuzu ifade etmek, sebatınızı desteklemekten başka bir şeye gücümüz yetmiyor. Sizler bir sonraki nesillere bir örnek ve model bıraktınız. Bunca baskı, sıkıntı, hapis ve uzaklaştırma tehdidine rağmen davanızı ve toprağınızı satmadınız ve taviz vermediniz”.

Ez-Zeğel, hutbede ayrıca şöyle dedi: “Kudüslü vekiller ve bakan şu anda bir imtihan yaşıyorlar. Bunu kazanacak ve başka bir imtihana girecekler. İslam dünyası bugün daha önce görülmemiş bir şekilde burayı savunmak için hareketlilik yaşıyor. Kamplar, hak ve batıl diye ikiye bölünmüş. Ama sonunda haktan yana olan ve hak üzere olan kamp galip gelecektir”.

Ez-Zeğel sözlerini şöyle sürdürdü: “Merc’uz-Zuhur’a sürgün edilen kardeşlerinizde güzel örnekler vardır. Onlar sabretti ve sebat etti. Sonunda Allah onları tekrar yurtlarına onurlu bir şekilde geri döndürdü ve düşmanlarını da rezil rüsvay etti”.
Cuma namazının ardından bir konuşma yapan vekillerden Ahmed Atvan, kendileriyle dayanışma içinde olan Kudüs halkına teşekkür ettiklerini belirterek, ikinci aya girdikleri halde eylemi kararlı bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.