FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs hristiyanlarından Kudüslü vekillere destek eylemi

Kudüs’teki Hıristiyanlarla papazlar Siyonist işgal yönetiminin sürgün etmek istediği Kudüslü vekillerle dayanışmak için Kıyamet Kilisesinde eylem yaptı. Kiliseyi dolduran kalabalık, işgal rejiminin insanlık dışı uygulamalarını kınadı.

Eyleme katılan kalabalığa bir konuşma yapan Kudüs’teki Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Atallah Hanna şöyle dedi: “Bizler, Kudüs halkının temsilcilerinin sürgün edilmesini kınamak için buradayız. Bizler, her türlü tehdidi, sürgünü ve Kudüs’teki Filistin varlığını azaltma politikasını reddediyoruz. Bizler burada Kudüs’e tarihi ve mukaddes bağlılığımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Kudüs kıblemizdir. Kudüs miracımızdır. Kudüs bereket, ibadet ve kutsiyet merkezidir. Onun için Filistin halkının burada yabancı ve azınlık muamelesi görmesini kabul edemeyiz. Kudüs’teki Filistinliler kendi şehirlerinde, kendi ülkelerinde ve mukaddesatları içindedir.”

Kudüslü vekillere verilen uzaklaştırma cezasının derhal kaldırılmasını isteyen Hanna şöyle devam etti: “Kudüslü bakanın ve vekillerin bu şehirde kalmaları gerekir. Onlar buranın yabancısı değil, asli unsurudur. Ailelerinden ve evlerinden uzaklaştırılmaları doğru değildir. Bu uygulama ne insani, ne de ahlakidir.”

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.