FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs intifadası’nı bastırma girişimleri başarılı olamayacak

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Kudüs İntifadası’nı bastırma girişimlerinin hiçbir şekilde başarılı olamayacağını ifade etti.

Bahr, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin ziyareti konusunda uyarıda bulunarak, Kerry’nin Kudüs İntifadası’nı başarısız kılmak ve Filistin halkına komplo kurmak amacıyla geldiğini söyledi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın bugün (23 Kasım Pazartesi) İzzeddin El-Kassam, Ahmed El-Ca’beri ve Imad Akil’in şehadet yıldönümü münasebetiyle ve esirlerle dayanışma amacıyla düzenlediği etkinlikte konuşan Bahr, Filistin halkının kanının değerli olduğunu ve alınıp satılamayacağını ifade etti.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’tan Filistin halkına komplo kuran Kerry ile görüşmemesini isteyen Bahr, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kerry’nin ziyaretinin amacı şayet anlamsız müzakerelere geri dönmekse o konuda halkımız son sözünü söyledi ve müzakerelere de güvenlik koordinasyonuna da hayır dedi.”

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı, esirlere de seslenerek, Filistin direnişinin esirleri asla unutmayacağını ve ikinci esir takası anlaşmasının Allah’ın izniyle mutlaka yapılacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.