FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs Konferansı direnişe destek mesajı verecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan, Hamas ve diğer Filistinli direniş grupların bugün (15 Mart Pazartesi) düzenlenecek Kudüs’e destek toplantısından güçlü bir tavırla çıkacağını söyledi.

Rıdvan, dün akşam verdiği demeçte, Gazze kentindeki Reşad Eş-Şeva Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Kudüs’e destek konferansına Hamas Hareketi’nin, diğer Filistinli direniş gruplarının ve üniversite öğretim görevlilerinin katılacağını açıkladı.

Konferansta Arapların, İslam ümmetinin ve tüm dünyanın Kudüs kenti ve Mescidi Aksa’nın karşı karşıya olduğu büyük tehlikeler konusunda uyarılacağını belirten Rıdvan, Siyonist işgalcinin Kudüs’te ve Mescidi Aksa’da yaptıklarını ve programlı Yahudileştirme faaliyetlerini hep birlikte reddedeceklerini ifade etti.

Hamas lideri, Filistinli grupları Siyonist işgalciye karşı birlik olmaya çağıracaklarını kaydederek, Kudüs’ün ve mukaddes mekânların Filistin halkının asla vazgeçemeyeceği sabitelerinden olduğuna işaret etti.

Konferansta direnişin Filistin’i işgalden kurtarmanın ve kutsal mekânları savunmanın tek yolu olduğu mesajının verileceğini belirten Rıdvan, direniş grupları sözcülerinin de konferansta yapacakları konuşmalarda başta Kudüs ve mültecilerin vatana dönüş hakkı olmak üzere Filistin halkının sabitelerini dile getireceklerini, işgal zindanlarındaki esirlerin serbest bırakılmasını isteyeceklerini ve Filistin halkının tarihi Filistin topraklarının tamamı üzerinde egemenlik hakkının olduğunu vurgulayacaklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (10) içerik yüklenmiştir.