FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs milletvekilleri aileleri ile birlikte iftar yaptı

Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’ten uzaklaştırmak istediği için Kızılhaç binasının avlusunda eylem çadırı kuran Kudüs milletvekilleri ve Kudüs eski bakanı, dört yıldan bu yana Ramazan ayında ilk kez aileleriyle birlikte iftar yaptı.

2006 yılında milletvekili seçilmelerinden bu yana aileleriyle iftar sofrasında hiç bir araya gelemeyen milletvekilleri, Siyonist işgalci tarafından üç buçuk yıl süreyle esir edildi.

Serbest kalmalarının ardından Ramazan ayını diğer aileler gibi birlikte geçireceklerini, aynı iftar sofrasına oturacaklarını ve hep birlikte Mescid-i Aksa’ya teravih namazına gideceklerini düşünen milletvekillerinin ailelerini Siyonist işgalci yine rahat bırakmadı.

Milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ı gözaltına alan Siyonist işgal güçleri, diğer milletvekillerini de kendi istekleriyle kenti terk etmezlerse Kudüs kentinden zorla uzaklaştırmakla ve gözaltına almakla tehdit etti. Böylece milletvekilleri ve aileleri için çocukların babalarından ayrılıp üzüleceği sıkıntı dolu yeni bir dönem daha başlamış oldu.

Kudüs milletvekilleri, kendilerine gösterilen halk desteği ve uluslararası ilgi arasında aileleriyle bir arada yemek yeme fırsatını çok az bulabildi. 17 Ağustos Salı akşamı da o fırsatlardan biriydi. Kudüs milletvekilleri, aileleri ve çocuklarıyla aynı sofraya oturarak birlikte iftar yaptı. Bu iftarla milletvekilleri ve aileleri, kısa süreliğine de olsa sıkıntılarını unutarak sevinç ve mutluluk dolu anlar yaşadı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.