FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs milletvekilleriyle dayanışma haftası başladı

Kudüs’ü ve Kudüs milletvekillerini koruma sözü veren Kudüs halkı bu sözlerini yerine getirme kapsamında dün akşam (26 Haziran Cumartesi) Kudüs milletvekilleriyle dayanışma haftası etkinliklerini başlattı.

Oylarıyla seçilmiş milletvekillerini koruma ve milletvekilleriyle dayanışma haftası düzenleme görevini üstlenen Kudüs mahalleleri, bu şekilde milletvekillerini kentten uzaklaştırma kararı alan Siyonist işgal yönetimine kararı kabul etmedikleri ve karşı çıkacakları mesajı verdi.

Kudüs milletvekilleriyle dayanışma haftası etkinliklerinin ilki dün akşam namazından sonra gerçekleştirildi. Sur Bahir sakinleri ve Kudüslü önde gelen şahsiyetler Atvan ailesinin evine gitti. Atvan ailesinin evinde destek için gelen misafirleri Kudüs milletvekilleri Muhammed Ebu Tayr, Muhammed Tavtah ve Ahmed Atvan karşıladı.

Ziyarete katılanlar Kudüs kentindeki direnişin önemine dikkat çekerek seçilmiş milletvekillerini savunmanın kişileri değil davayı savunmak olduğuna dikkat çekti.

Kudüs milletvekilleri ise öncelikle Allah’a imanlarından ve daha sonra Kudüs halkının desteğinden aldıkları güçle direnişlerini kalıcı olması için sağlam kayalara yazdıklarını, işgalcin kararlarının ise kumun üzerine yazılan yazılar gibi olduğunu ve rüzgarla birlikte silinip gideceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.