FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs Müfrezeleri’nden İzzettin Kassam birliklerine kutlama

Filistin İslâmî Cihad Hareketi’nin askerî kanadı durumundaki Kudüs Müfrezeleri’nin resmî sözcüsü Ebu Ahmed, Filistin’de yaşanan son gelişmelerle ilgili açıklamasında Ramallah hükümetinin yaptığı tutuklamaların siyonistlerin politikalarının Filistin sahasında uygulanması anlamına geldiğini söyledi. Ebu Ahmed, Fetih hükümetinin tamamen Afganistan’daki Karzai hükümetinin Filistin’deki kopyası haline geldiğini ifade etti.

Ebu Ahmed yazılı basın açıklamasında Fetih hükümeti elemanlarının son günlerde Batı Yaka’da mücahitlerin ve direnişçilerin peşine düşerek yoğun tutuklamalar yapmalarını şiddetle eleştirdi. Açıklamada özerk yönetime bağlı güçlerin takip ve tutuklamalarının işgal güçlerinin takip ve tutuklamalarından daha fazla zarar verdiğine ve daha çok olumsuz etki yaptığına dikkat çekildi.

Kudüs Müfrezeleri’nin sözcüsü açıklamasında Batı Yaka’daki eylemlerin yoğun takip ve tutuklamaların gölgesinde gerçekleştirildiğine dikkat çekerek bu şartlarda gerçekleştirilen eylemlerin de o derece önemli ve takdire şayan olduğunu dile getirerek kutladığını söyledi. Ebu Ahmed, bu eylemlerin mücahitlerin kendilerini kuşatan ağır ve zor şartları aşabildiklerini göstermesi açısından önem taşıdığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Nisan 2023 (1) içerik yüklenmiştir.