HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Kudüs Ordusu: Amerikalılar bölgede itibarsızlaştı

İslam inkılabı muhafızlar ordusuna bağlı Kudüs Ordusu İkinci komutanı General İsmail Kaani, Amerikalılar bölgede bulunmak ve Irak ve Afganistan’a iki büyük savaşı dayatmakla zillet ve itibarsızlaşmaktan başka hiç bir şey kazanamadıklarını belirtti.

İran’ın Alborz eyaletinde Cuma günü düzenlenen direniş ekseni şehitlerini anma töreninde konuşan Kudüs Ordusu İkinci komutanı General İsmail Kaani, İran milleti son kırk yılda Amerika, korsan İsrail ve müttefiklerinin her türlü şerrini başı dik bir şekilde etkisiz hale getirdiğini ve her türlü askeri ve güvenlik kumpası ve iktisadi baskıyı da boşa çıkardığını belirtti.

Kudüs Ordusu İkinci komutanı General Kaani konuşmasının devamında, Amerikalılar 11 Eylül 2001 olaylarından sonra Irak ve Afganistan’a dayattıkları iki savaşta binlerce asker ve milyarlarca dolar bütçe ve tüm imkanları ile bu bölgeye girdiklerini, ancak sonunda bataklığa saplandıklarını ve itibar kaybına uğradıklarını vurguladı.

General Kaani ayrıca bölgenin şimdiki durumuna işaret ederek, Amerika’dan sonra siyonist rejim İsrail Suud rejimi ile birlikte ve tekfirci terör örgütlerini destekleyerek Suriye ve Irak topraklarını kana buladıklarını ifade etti.

Kudüs Ordusu İkinci komutanı General Kaani, Amerika’nın amacı İslam’ı yok etmek olduğunu, ancak bölgenin Müslüman milletleri İslam dinini koruma uğruna direndiklerini ve bu direnişi büyük bir onurla sürdürdüklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.