Dünya Kudüs Günüİslam

Kudüs vahdet ve kimlik eksenidir

Kudüs günü dolaysıyla yayınladığı bildiride uluslar arası İslami mezhepler takrib kurumu Kudüs’ün müslümanların vahdet ve kimlik ekseni olduğuna vurgu yaparak halkı yürüyüşlere coşkulu bir şekilde katılmaya davet etti.

Uluslar arası İslami mezhepler takrib kurumunun dünya Kudüs günü dolaysıyla yayınladığı bildiride şu ifadeler yer alıyor: Kudüs günü İslam cumhuriyetinin kurucusunun değerli mirası olup onun derin ve akılcı bakışını yansıtır.

Bu yıl mazlumiyet ve direniş diyarı, İslam’ın ayrılmaz parçası Filistin’in işgali üzerinden 60 yılı aşkın bir süre geçiyor ve işgalciler ve batılı destekçileri hala İsrail’in vahşi cinayetlerini haklı göstermeye çalışıyor. Bu yıl dünya Kudüs gününü anmanın önemi her zamankinden daha fazladır ve İslam dünyası ve İslami toplumlar daha önceki yıllara nazaran daha güçlü bir şekilde Filistin milletine yardıma koşmalıdır.

Uluslar arası İslami mezhepler takrib kurumu bildirisinde ayrıca bu yıl dünya Kudüs gününün, siyonist rejimin çökmeye yüz tuttuğu bir sırada gerçekleşeceğini, Kudüs’ün müslümanların vahdet ve kimlik ekseni olduğunu ve zorbaların ve adaletsizliğin ömrünün fazla sürmeyeceğini kaydederek dünya müslümanlarının birleşmesi durumunda dünyanın dört köşesinden toplanan bir kaç milyon siyonistin müslümanların ilk kıblesini asla işgal edemeyeceklerini vurguladı.
Bildirinin sonunda bir kez daha imam Humeyni (ra) ve İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei ile andlaşmaların yinelendiğine vurgu yapılarak İslam ümmetinin dünya Kudüs günü yürüyüşlerine büyük bir coşku ile katılmaları ve Filistin milletinin haklarına destek vermeleri vurgulandı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.