FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs ve mülteciler pazarlık konusu edilemez

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Siyonistlerin cinayetlerine şemsiye görevi gören anlamsız müzakerelere bir an önce son verilmesini isteyerek, Fetih’in müzakerecilerini Kudüs ve mülteciler konusunda işgalciyle pazarlığa girmemeleri yönünde uyardı.

Salah El-Berdevil bugün (10 Mayıs Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Hamas’ın parlamento grubunun tavrının baştan beri belli olduğu ve müzakerelere yeniden başlamayı reddettiği ifade edildi.

Arap Birliği’ne bağlı Arap Barış Girişimi İzleme Komitesi’nin müzakerelerin yeniden başlamasını onayladığına değinen El-Berdevil “Bu komitenin yürütmeyle hiçbir ilgisi yok. Ayrıca Hamas Parlamento Grubu, komitenin kararını kınadı ve Filistin halkını temsil etmediğini söyledi” dedi.

Salah El-Berdevil, Filistinli grupların tümünün müzakerelerin yeniden başlamasını reddettiğini de hatırlattı.

Müzakerelerin Siyonistlerin kutsal mekanları hedef alan saldırılarıyla birlikte başladığını söyleyen El-Berdevil, bu şekilde Filistin halkının başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti’ni kurma ümitlerinin öldürülmek istendiğini dile getirdi.

Arap ve İslam ülkeleri halklarını Mescidi Aksa’ya destek için harekete geçmeye çağıran El-Berdevil, Siyonist gaspçıların arka arkaya gelen saldırılarının kanıksanır hale gelmemesini istedi.

Müzakerelere yeşil ışık yakan Arap Birliği’ne de seslenen El-Berdevil, müzakerelerin kutsal mekanların Yahudileştirilmesinde kullanılmasına izin vermeyeceği mesajını vermesini talep etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.