FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs yeryüzü müslümanlarına emanettir

Mescitlerimiz Davet Şebekesi, altına kazılan tünellerdeki artış ve Siyonistlerin her türlü yolu deneyerek sürdürdüğü günlük saldırılar nedeniyle Mescid-i Aksâ’nın yıkılma tehlikesine karşı uyarıda bulundu.

Şebeke, dün (5 Eylül Cumartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Genelde Kudüs kentinin tamamına ve özellikle de Mescid-i Aksâ’ya yönelik azgın Siyonist saldırıların hız kazandığına dikkat çekildi.

Siyonistlerin Mescid-i Aksâ’ya yönelik ihlallerinden medyaya yansıyanların denizden bir damla olduğuna işaret eden Mescitlerimiz Davet Şebekesi, Siyonistlerin medyaya yansıttıkları bu haberlerle Müslümanların nabzını ölçtüğünü söyledi ve şöyle dedi: “Anlaşılan o ki, Siyonistler Müslümanların ihlaller karşısında ayaklanmayacağını anladılar ve bu nedenle hiçbir engelle karşılaşmadan planlarını uygulamaya devam ediyorlar.”

Siyonistlerin Kudüs kenti ve Mescid-i Aksâ’yı hedef alan saldırılarındaki artış karşısında Kudüs’ü ve Mescid-i Aksâ’yı koruma görevinin yeryüzündeki tüm Müslümanlara emanet edildiğinin hatırlatıldığı bildiride, İslam ülkeleri yöneticilerinin bu emanetten ilk sorguya çekilecek kişiler olduğu belirtildi.

Bildiride ayrıca, Filistinli bazı yetkililerin Allah için vakfedilmiş mekanlar üzerine Siyonist düşmanla müzakere peşinde koşması da eleştirildi.

Mescitlerimiz Davet Şebekesi, İslam Ümmeti’ni Kudüs ve Mescid-i Aksâ’yı korumak için harekete geçmeye ve Kudüs halkıyla dayanışma faaliyetlerini yoğunlaştırmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.