FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’e Sahip Çıkmanın Dördüncü Öfke Cumasında Onlarca Kişi Yaralandı

Amerika Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul etme kararından sonra işgal altındaki Filistin topraklarında başlayan ve hâlâ devam eden intifadanın dördüncü cumasında yapılan gösterilerde onlarca kişi yaralandı.

Filistin TV Muhabirinin verdiği bilgide, işgal altındaki bütün Filistin topraklarında yapılan gösterilere işgal güçlerinin sert müdahale etmesi sonucu onlarca göstericinin yaralandığını söyledi.

Filistin TV Muhabirinine bilgi veren kaynaklar, dün (29 Aralık) Cuma namazından sonra işgal altındaki Kudüs, Ramallah, El-Bire, Nablus, El-Halil, Kalkiliya, Selfit ve Gazze’de yapılan gösterilere işgal güçlerinin plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanarak sert müdahale ettiğini belirttiler.

Filistin Kızılay Örgütünün verdiği bilgiye göre, Kudüs ve Batı Yaka’da şimdiye kadar 35 kişi yaralandı. Gerçek mermilerle yaralanan 4 kişiden birinin durumu ağır. Göstericilerden 11’i plastik mermilerle yaralanırken, 20 kişi de gazlar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi.

Gazze’de ise ulaşan son bilgilere göre 5’i ağır 50 kişi plastik mermilerle yaralanırken, 120 kişi de boğulma tehlikesi geçirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.