FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüslü Genç Hiçbir Suç İşlemediği Halde İki Yıl İşgal Zindanlarında Esir Tutuldu

Bi’r Es-Seba kentindeki işgal rejimi mahkemesi, Eilat kentinde şehadet eylemi planlamakla suçlanan Filistinlinin suçsuz olduğunu açıkladıktan sonra, iç istihbarat teşkilatı “Şabak”ın Filistinlileri sorgularken kullandığı metotları eleştirdi.

Yediot Ahranot gazetesinin bugünkü (26 Aralık Salı) sayısında yer alan habere göre, işgal rejimi mahkemesi Eilat kentinde bir otelde bombalı şehadet eylemi planlamakla suçlanan Kudüs kenti sakini bir Filistinlinin beraatine hükmetti.

Mahkemenin kararında, söz konusu Filistinlinin yanlış istihbarat sonucu gözaltına alındığı ve hiçbir suç işlemediği halde iki yıl gözaltında tutulduğu belirtildi.

Mahkemenin Kudüs kenti sakinlerinden 23 yaşındaki Halil Nimr’i kendisine yöneltilen suçlardan beraat ettirdiği kaydedildi.

İki yıl önce Kasım ayında arkadaşıyla birlikteyken gözaltına alınan ve Eilat kentinde bir otelde şehadet eylemi planladığı gerekçesiyle sorgulanarak mahkemeye çıkarılan Nimr’in bir ay önce beraatine karar verildi.

Yargıçların beraat kararını açıklarken herhangi bir gerekçe belirtmedikleri ve “Beraatin sebeplerini açıklayacak vaktimiz yok” dedikleri ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.