FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüslü hacı adayları Ramallah hükümeti vakıflar bakanı’nı protesto etti

Kudüslü hacı adayları dün akşam (13 Ekim Cumartesi) Selam Feyyad Hükümeti Vakıflar Bakanlığı tarafından Mekke’de kendileri için ayrılan odaların elverişsiz olmasını ve bakanlık memurlarının farklı otellerde kalmasını protesto etti.

Bazı hacı adayları, odaların pislik içinde olduğunu ve gerekli hizmetlerin bulunmadığını, bazı odalarda haşerat gördüklerini, Feyyad Hükümeti Vakıflar Bakanı Mahmud El-Hebbaş’a oteli ziyareti sırasında durumu anlattıklarını ve El-Hebbaş’ın da odaların temizleneceğine dair söz verdiğini söyledi.

Bu arada otelin Mısırlı sorumlusu, Mahmud El-Hebbaş’ı ve Ramallah yönetimi Vakıflar Bakanlığı’nı suçlayarak otelde sınırlı sayıda iki yataklı odanın kiralandığını fakat daha sonra çok sayıda hacı adayının otele gönderildiğini ve şikayet edilen odaların hacı adaylarının yerleşmesi için önceden hazırlanan odalar olmadığını bildirdi.

Kudüslü hacı adaylarının dün sabah Medine’den ayrılarak mikat mahallinde ihrama girdikleri ve hac ibadetini yerine getirmek üzere Mekke’ye gittikleri ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.