FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüslü izciler, Kudüslü vekillere destek yürüyüşü yaptı

Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’ten uzaklaştırmak istediği Filistin Parlamentosu üyelerinin Kudüs’te kurdukları eylem çadırının önü ve çadıra giden yol, dün (22 Ağustos Pazar) Silvan ve Sur Bahir bölgeleri izcilerinin milletvekillerine destek gösterileriyle bayram yerine döndü.

Silvan ve Sur Bahir izcileri Kızılhaç binası avlusundaki eylem çadırına giden yolda yürüyüş yaparak Filistin ulusal marşını ve izci marşını çaldı.

İzciler bu eylemleriyle Siyonist işgal yönetimi tarafından kentlerinden uzaklaştırılmakla tehdit edilen milletvekillerine ve Kudüs eski bakanı Halid Ebu Arefe’ye desteklerini ifade etti.

Kudüs milletvekilleri Ahmed Atvan ve Muhammed Tavtah ile Kudüs eski bakanı Halid Ebu Arefe, izcileri karşılayarak kendilerine verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

Kudüs milletvekili Ahmed Atvan, izcilere yaptığı konuşmada izcilerin Kudüs gençliğini milli kültürle bilinçlendirmede önemli bir rolü olduğuna işaret ederek, izcilerin her yıl mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da ziyaretçilere rehberlik hizmeti verdiğini de hatırlattı.

İzci lideri Ebu Suvey de, Kudüslü izciler olarak milletvekillerinin ve Kudüs eski bakanının yanında olduklarını ifade ederek, “Biz sizin ve Filistin halkının birliğinin yanındayız. Öyle de kalacağız. Hakkınızda verilen tehcir kararını reddediyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.