FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüslü kadına Mescid-i Aksa’dan 2 hafta uzaklaştırma cezası verildi

İşgal güçleri, dün (22 Mart Pazar) sabah saatlerinde gözaltına aldığı Kudüslü iki kişiyi ilerleyen saatlerde serbest bırakırken, gözaltına aldığı diğer iki kişinin gözaltı sürelerini ise 24 saat daha uzattı.

“Kudüsümüz” Medya Merkezi, işgal güçlerinin gözaltına aldığı Rabhi Ebu Hısm isimli Filistinliyi bugün işgal mahkemesine gelmesi şartıyla serbest bıraktığını söyledi.

İşgal güçlerinin gözaltına aldığı Kudüslü Sündüs El-Kavasimi isimli kadını da Mescid-i Aksa’dan iki hafta uzaklaştırma cezası vererek serbest bıraktı.

“Kudüsümüz” Medya Merkezi, işgal güçlerinin gözaltına aldığı Muhammed Ebu Ğarbiyye ve Muhammed Nasır isimli gençlerin gözaltı sürelerini ise 24 saat daha uzattığını bildirdi.

İşgal güçleri, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcileri protesto ettikleri gerekçesiyle dün sabah Mescid-i Aksa’da baskınlara karşı nöbet tutan cemaati ve ilim öğrencilerini hedef alan gözaltı operasyonları gerçekleştirmişti.

İşgal güçleri, Filistinli gençlerin ve kadınların kimliklerine Mescid-i Aksa’ya girişte el koyuyor ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına direnenleri ve yerleşimcileri protesto edenleri çıkış sırasında gözaltına alıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.