FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüslü Kadınlar: Bizi siyonistlerden koruyun!

Kudüs’te yaşayan Filistinli kadınlar, uluslararası camiadan Kudüs şehrinde Filistinli varlığını tehdit eden işgal yönetiminden kendilerini, çocuklarını ve oturmakta oldukları evleri korumasını istediler.

Bu çağrı “Kudüs İçin Filistinli Kadınlar” derneğinin bugün (12 Şubat Cuma) yaptığı basın açıklamasında geldi. Yayınlanan açıklamada ayrıca uluslararası camiadan Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’te yaptığı tahribatları engellemek için şehrin isminin Tarihi Eserler Yüksek Kuruluna kaydedilmesi istendi.

Dernek yaptığı açıklamanın devamında, Filistin ve Kudüs’te olup bitenler karşısında Arap dünyasıyla uluslararası camianın suskun kalmasının Siyonistlerin Kudüs’ü Yahudileştirme çabalarının önünü açtığına dikkat çekerek, Siyonistlerin son derece cılız tepkileri de dikkate almadığını ifade etti.

Ümmetin âlimlerine de seslenen Kudüs kadınların açıklaması şöyle devam etti: “Kudüs ve Kudüs’teki mukaddes mekânlar konusundaki gevşekliğinizden dolayı sorguya çekileceksiniz. Sizler burayı koruyamadınız. İşte işgal devleti bütün kibir ve ceberrutluğuyla, buldozer ve kepçeleriyle evleri ve tarihi eserleri yerle bir edip, buraları İslamî kimliğinden soyutluyor ve Yahudileştiriyor. Daha ne zamana kadar uykuda kalacaksınız? Vicdanlarınız ne zaman harekete geçecek? Salahuddin Kapısını ne zaman Siyonistlerin pisliğinden temizleyeceksiniz? Kudüs halkı ne zamana kadar işlemediği bir suçun cezasını çekecek? Tarih sizden nasıl bahsedecek acaba, sizi nasıl yazacak?

Ümmetin karar mercilerine de eleştirilerde bulunan Kudüslü kadınlar onalar da şöyle seslendiler: “Atalarınızın kazandıkları bütün kazanım ve zaferleri korumadınız, onları tamamıyla kaybettiniz. Davalarını da unuttunuz. Tarihe acaba nasıl geçeceksiniz? Sonraki nesillere yenilgi, zaaf ve teslimiyetten başka ne bıraktınız? Gözlerinizi açıp gerçeği görme zamanı gelmedi mi? Kudüs’ün kaybedilmesinde ve Yahudileştirilmesinde katkınızın olduğu gerçeğini anlama zamanı gelmedi mi?”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.