FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüslü milletvekilleri Kudüs’ü terketmeyecek

Siyonist işgal rejiminin Kudüs’ü terk etmeleri için bir ay mühlet tanıdığı üç milletvekili ve bir bakan işgal rejiminin aldığı karara boyun eğmeyeceklerini belirterek, eldeki bütün olanaklarla bu karara karşı çıkacaklarını ifade ettiler.

Vekiller adına yapılan açıklamada, Filistinli bakan ve vekiller hakkında alınan kararın siyasi olduğu belirtilerek, işgal polisinin de mahkemeye başvurmadan kararı uyguladığı kaydedildi.

Siyonist mahkemelerin adil oluşuna ve nezahetine inanmadıklarını belirten vekiller, ister mahkeme, ister siyasi mekanizma olsun bu konuda alınan bir kararı asla kabul etmeyeceklerini, işgal rejiminin ellerindeki kimlik, sürücü belgesi gibi bütün resmi belgelere el koyduğunu ve şu anda kendilerini tanıtacak resmi evraktan mahrum olduklarını söylediler.

Milletvekili Ahmed Atun ise bugün (19 Haziran Cumartesi) düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada arkadaşları gibi kendisinin de işgal rejiminin aldığı kararı tanımadığını ve işgalcilerin kendilerini Kudüs’ün dışına çıkarma kararına karşı koyacaklarını ifade etti.

Arap ülkeleriyle, Arap medyasının alınan bu haksız ve bir o kadar da kritik karar karşısında suskun kalmasına anlam veremediklerini ve bu konuda hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten Atun, Venezuella Devlet Başkanı’ndan, Hanin Zoubi’den ve Raid Salah’tan destek mesajları aldıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (64) içerik yüklenmiştir.