FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüslü milletvekillerine destek ziyaretleri sürüyor

Siyonizm karşıtlığıyla tanınan ve Filistin halkının haklarını kabul eden Yahudi örgütü “Neturei Karta” üyelerinden bir grup Kudüs kentinden uzaklaştırılmak istenen milletvekillerine desteklerini ifade etti.

Kudüs milletvekilleri Ahmed Atvan ve Muhammed Tavtah ile Kudüs eski bakanı Halit Ebu Arafe’nin Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Kızılhaç binası avlusunda kurdukları eylem çadırını dün (7 Temmuz Çarşamba) ziyaret eden Neturei Karta üyeleri işgal yönetiminin tehcir kararını protesto etti.

Neturei Karta üyelerini Kudüs milletvekilleri, Tehcirle Mücadele Komitesi ve bölgenin önde gelen şahsiyetleri karşılarken, Siyonizm karşıtı örgüt üyelerinin de çeşitli dillerde yazılmış işgal karşıtı dövizler taşımaları dikkat çekti.

Grup sözcüsü Kudüs milletvekillerine ve Filistin halkına desteklerinin tam olduğunu ifade ederek, kendilerini Filistin halkının bir parçası olarak gördüklerini söyledi.

İşgal güçlerinin yaptığı ihlallerin Siyonist düşünceden kaynaklandığını belirten Neturei Karta üyeleri, işgal yönetiminin sadece İslami Direniş Hareketi (Hamas) milletvekillerine karşı olmadığını, bilakis işgal yönetimi aleyhine konuşan herkesin peşine düşeceğini ve Filistinlilerin tümünü Kudüs’ten çıkarmaya çalışacağını bildirdi.

Yahudi cemaati sözcüsü, Siyonist işgal devletini tanımadıklarını ve Filistin topraklarının gerçek sahibi olan Filistin halkının yanında olduklarını, Filistin halkının haklarına kavuşması ve başkenti Kudüs olan devletini kurmasını arzu ettiklerini kaydetti.

Kudüs milletvekilleri de Neturei Karta üyelerine ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, kendilerine son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.