FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüslü vekillerin Mescid-i Aksa’da cuma namazı kılması engellendi

Milletvekili Ahmed Atvan, Siyonist işgal rejiminin Kudüslü vekillerin Mescid-i Aksa’da Cuma namazını kılmalarını engellemesini şiddetle kınayarak, işgal rejiminin Kudüs halkının mukaddes mekânlara ulaşmasını engellemekle yeni bir cinayet işlediğine dikkat çekti.

Atvan yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Mescid-i Aksa’ya gitmemizin engellenmesi bizi derinden etkiledi. Bizden sadece birkaç metre uzakta olan Mescid-i Aksa’da maalesef namaz kılamıyoruz. Karşımızda duran Mescid-i Aksa’da namaz kılmaktan bizler menedilirken, diğer taraftan turistlerle gaspçıların buraları kirletmeleri için işgal askerleri himayesinde izin veriliyor. Çok zor ve sancılı bir süreç yaşıyoruz. Bunu kelimelerle ifade etmek mümkün değil”.

Atvan, işgal rejiminin ekonomisine ve bölgedeki hegemonyasına katkı sağlayacak adımlar atma yerine ve onun vizesiyle Kudüs’e gelmeyi isteme yerine Kudüs halkıyla buradaki mukaddes mekanlara destek verme çağrısında bulunulması gerektiğini ifade etti.

Kudüs’te ibadet hürriyetinin olduğunu iddia eden işgal rejiminin iddialarını çürüten Atvan şöyle devam etti: “Başta Şeyh İkrime Sabri, Şeyh Raid Salah ve Hatem Abdulkadir olmak üzere onlarca Kudüslü ve 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistinli Mescid-i Aksa’ya girmekten menedilmiştir. Bunlar Allah’ın evine gelip ibadetlerini özgürce yapamıyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.