FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüslüler: Şabak’ın Mescid-i Aksa’da düzeni değiştirmesine izin vermeyeceğiz

Kudüs’teki dini ve milli gruplar, Yahudi hahamlarının önde gelenlerinden birinin İsrail iç istihbaratı Şabak’ın Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın için teşvik ettiği yönündeki açıklamalarının tehlikesine dikkat çekti.

Kudüs Vakıflar Genel Müdürü Azzam El-Hatib, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün hiçbir fanatik Yahudi’nin Mescid-i Aksa’da ayin yapmasına izin vermeyeceğini söyledi. El-Hatib, Mescid-i Aksa’nın sadece Müslümanlara ait olduğunu belirtti.

“İşgal hükümeti Kudüs’te din savaşı çıkarmak istiyorsa bu kabul edilemez. Vakıflar Genel Müdürlüğü, Mescid-i Aksa cemaati ve dünyadaki tüm Müslümanlar buna izin vermeyecek” diyen El-Hatib, fanatik Yahudilerin hahamların fetvaları doğrultusunda Mescid-i Aksa’ya neredeyse hergün baskın düzenlediğini ve son zamanlarda fetvalara Şabak’ın teşvikinin de eklendiğini bildirdi.

Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin ise Yahudi hahamın Şabak’ın Mescid-i Aksa’ya baskını teşvikiyle ilgili değerlendirmesinde, bunun çok tehlikeli olduğunu ve baskınların sadece hahamların fetvalarıyla değil, güvenlik ve siyaset kurumlarının teşvikiyle gerçekleştiğine işaret ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.