FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’te bir siyonist öldürüldü

İşgal ordusuna bağlı radyo dün akşam (30 Ağustos Pazar) verdiği haberde, Filistinli bir şahsın Kudüs’ün ortasında bıçakla bir Siyonist’e saldırdığını, saldırganın kaçmayı başarırken hastaneye kaldırılan Siyonist’in ise hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ağır yaralanan Siyonist’in bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirten işgal radyosu, eylemin ardından kayıplara karışan Filistinlinin bulunması için polisin yoğun çaba harcadığını ifade etti.

Diğer taraftan yine işgal ordusuna bağlı Siyonist radyo dün akşam verdiği bir haberde, Gazze’den 1948 yılında işgal edilmiş topraklara 4 füze düştüğünü duyurdu.

İşgal radyosu konuyla ilgili olarak verdiği haberin devamında Gazze’den Batı Nakab bölgesine düşen dört füzenin can kaybına neden olmadığını belirtti.

Atılan dört füzeden ikisinin yerleri tespit edilirken, diğer iki füzenin düştüğü yeri tespit etmek için çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

İşgal güçlerinin geçen hafta yaptığı saldırılara karşılık Gazze’deki bazı direniş gruplarının füze fırlatarak misillemede bulundukları tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.