FilistinGenelHaberlerOrtadoğu

Kudüs’te Bu Sabahtan İtibaren Gözaltına Alınanların Sayısı 19’a Yükselti

İşgal güçleri bugün (13 Aralık Çarşamba) akşam saatlerinde Kudüs kentinde Filistinli iki genci daha gözaltına alırken, bu sabah erken saatlerden itibaren kentte gözaltına alınan gençlerin sayısının 19’a çıktığı ifade edildi.

Kudüslüler bugün ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesine tepki olarak Babu’l-Amud bölgesinde protesto gösterisi düzenledi.

Gösteriye müdahale eden işgal polisinin iki genci gözaltına aldığı ve gençlerin kimliklerinin henüz öğrenilemediği ifade edildi.

Kudüslü Esir Aileleri Komitesi Başkanı Emced Ebu Asab, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Kudüs’ün kuzeydoğusundaki El-İseviyye köyünde 14 Filistinliyi, kentin güneyindeki Silvan beldesinde de bir Filistinliyi gözaltına aldığını söyledi.

Ebu Asab, kentin kuzeyindeki Şufat beldesinde de iki gencin işgal güçlerince gözaltına alındığını, Kudüs’te gözaltına alınanların dokuzunun çocuk olduğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin bugün akşam saatlerinde Halhul beldesinde ve El-Halil kentinde de dokuz genci ve iki genç kızı gözaltına aldığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (28) içerik yüklenmiştir.