FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’te işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışma yaşandı

İşgal altındaki Kudüs kentinin doğusunda dün (17 Kasım Pazar) işgal güçlerinin Ebu Diys beldesine baskın düzenleyip Kudüs Açık Üniversitesi kampüsüne girmek istemesi üzerine işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışma yaşandığı ifade edildi.

Kaynaklardan ve görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Kudüs Açık Üniversitesi kampüsü yakınlarındaki ırkçı ayrım duvarı bölgesine askeri araçlarla baskın düzenledi.

Bölgede kazı çalışmalarına başlayan işgal askerlerinin üniversite kampüsüne girmeye çalıştığı ve duvar yakınlarındaki bir okulun öğrencilerine saldırdığı belirtildi.

İşgal askerlerinin üniversite ve okul öğrencilerine plastik mermi, göz yaşartıcı bomba ve ses bombalarıyla saldırdığını bildiren görgü tanıkları, öğrenciler arasında yaralananlar ve boğulma tehlikesi atlatanlar olduğunu söyledi.

Görgü tanıkları, çatışmaların Kudüs Açık Üniversitesi kampüsü önünde ve Ebu Diys Okulu yakınlarında yoğunlaştığını ifade ederek, Filistinli gençlerin işgal askerlerine lastik yakarak, taş ve cam şişe atarak karşılık verdiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.