FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’te olanlardan Arap ve İslam ülkeleri liderleri sorumludur

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Arap ve İslam ülkeleri liderlerinden işgal yönetiminin onayıyla Mescidi Aksa’ya yapılan barbar saldırılara karşı tarihi, dini ve ahlaki sorumluluklarını yerine getirmelerini isteyerek, olup bitenlerden birinci derecede bu liderlerin sorumlu olduğunu ifade etti.

Goldstone Raporu’nun Ramallah yönetimi tarafından erteletilmesi üzerine Filistin Meclisi’nin dün (04 Ekim Pazartesi) Gazze’de yaptığı olağanüstü toplantıda konuşan Dr. Bahr şöyle dedi: “Kudüs sadece Filistinlilerin değildir. Kudüs bütün ümmetindir. Dolayısıyla onu korumak için bütün ümmetin seferber olması, onu Siyonistlerin kirli çizmelerinin altından kurtarması gerekir. Bu vesileyle Mescidi Aksa’yı korumak için orada nöbet tutan Filistin halkına müteşekkiriz.”

Goldstone Raporu’nun ertelenmesine de değinen Bahr, “Goldstone Raporu’nun ertelenmesinde katkısı olanların yargılanması gerekir. Raporun ertelenmesi Gazze savaşında şehit olan, yaralanan ve zarar görenlere karşı işlenmiş bir cinayettir. Gazze’de savaş suçu işleyen Siyonist lider ve komutanların takip edilip yargılanması gerekir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.