FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’te sabah ezanını yasaklama girişimi

Camiler Birliği (Şebeketu Mesacidina ed-Daaviyye), Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’te Yahudileri rahatsız ettiği gerekçesiyle sabah ezanını yasaklama niyetinin Siyonistlerin İslam’a ve Müslümanlara karşı devam eden düşmanlık ve gizli niyetlerinin bir devamı olduğunu ifade etti.

Birlik dün (03 Aralık Perşembe) yayınladığı basın açıklamasında Siyonistleri Kudüs’teki mukaddes mekânlara dokunmamaları konusunda uyararak, camilerle diğer mukaddes mekânların Siyonistlerin yutacağı kolay lokmalar olmayacağını dile getirdi.

Böyle kirli planları tartışmaya açarak Siyonistlerin camilere karşı olası eylemlerinden işgal yönetimini sorumlu tutacaklarını ifade eden Birlik, Müslümanlardan bu karara tepki olarak Kudüs’teki camileri doldurmalarını ve ezanı daha gür bir şekilde okumalarını talep etti.

Birlik, dünyadaki bütün Müslümanlardan da Kudüs’teki kardeşleriyle dayanışmak için onlara maddi ve manevi yardımda bulunmalarını, bulundukları yerlerdeki camileri doldurmalarını ve dualarına Kudüs halkını da katmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.