FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’te siyonist gaspçılara ait iki otobüs Filistinliler tarafından yakıldı

Bir grup Filistinlinin bu sabah (8 Kasım Perşembe) işgal altındaki Kudüs’ün kuzeyindeki Fransız Tepesi Yahudi Yerleşkesi’nde Siyonistlere ait iki otobüsü ateşe verdiği bildirildi.

Siyonist medya kaynakları Filistinliler tarafından yakılan otobüslerde büyük maddi hasar meydana geldiğini ve faillerin geride bıraktıkları izlerin komşu El-İseviyye köyüne kaçtıklarını gösterdiğini öne sürdü.

Bu arada Siyonist işgal güçlerinin olay yerine gelerek geniş çaplı arama faaliyeti ve olayla ilgili soruşturma başlattıkları ifade edildi.

Siyonist gaspçılara ait iki otobüsün yakılması olayından birkaç gün önce işgal altındaki Kudüs kentindeki Şufat bölgesinde Siyonist gaspçılar Filistinlilere ait otobüslere Arap karşıtı ırkçı sloganlar yazmıştı.

Öte yandan, işgal altındaki Kudüs kentine bağlı Silvan beldesinde dün akşam Siyonist işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı ve işgal güçlerinin iki Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Kaynaklar, Filistinlilerin özgürlüğüne kavuşan eski bir esiri karşılarken Siyonist işgal güçlerinin bölgeye baskın düzenlediğini açıkladı. Vadi Hulve Merkezi, çatışmalar sırasında bir işgal askerinin yaralandığını açıkladı fakat haber henüz işgal kaynakları tarafından doğrulanmadı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.