FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’te siyonist işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı

İşgal altındaki Kudüs kentinin Et-Tur ve Silvan beldelerinde dün (28 Mart Çarşamba) Siyonist işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ve işgal güçlerinin Filistinlilere karşı göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullandığı bildirildi.

Filistinli gençlerin dün öğle saatlerinde Et-Tur beldesinde işgal güçlerine ait bir askeri aracı taşladığı, araç şoförünün atılan taşlarla hafif şekilde yaralandığı ve tedavi için hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

İşgal polisi sözcüsü ek kuvvetlerin olay yerine gönderildiğini ve Siyonist işgal aracına taş atanların aranmasına başlandığını söyledi.

Öte yanda, Siyonist işgal güçleri ve Siyonist vergi dairesi görevlileri Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Ayn El-Levze bölgesine baskın düzenledi. Baskın sırasında Filistinli vatandaşlarla işgal güçleri arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Siyonist işgal güçleri Filistinlilere karşı göz yaşartıcı bomba, ses bombası ve plastik mermi kullandı. Filistinlilerden bazılarının yaralandığı ve yoğun gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiği, Filistinli gençlerin de işgal güçlerine taş atarak karşılık verdiği ve işgal güçlerina ait araçların camlarının kırıldığı kaydedildi.

Kaynaklar, Siyonist işgal güçlerinin 24 yaşındaki Mervan Salih Ebu Diyab’ı gözaltına alarak bilinmeyen bir yere götürdüğünü söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Nisan 2024 (15) içerik yüklenmiştir.