FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’te yahudi yerleşimcinin çarptığı Filistinli genç yaralandı

Kudüs’ün doğusundaki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde dün (17 Ağustos Pazartesi) Yahudi yerleşimcilere ait bir aracın çarptığı Filistinli gencin yaralandığı ifade edildi.

Kudüs’teki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde otomobiliyle Filistinli gence çarpan Yahudi yerleşimci olay yerinden kaçtı.

Olayın hemen ardından bölgeye gelen işgal polislerinin görgü tanıklarını Filistinli gence çarpıp kaçanın Yahudi yerleşimci olduğunu söylememeleri yönünde uyardığı bildirildi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcinin çarptığı Filistinli gencin başından ve sol ayağından yaralandığını, tedavi için hastaneye kaldırıldığını, kimliği henüz tespit edilemeyen Filistinli gencin sağlık durumu hakkında da bilgi edinilemediğini ifade etti.

Yahudi yerleşimciler Filistinlilere kasıtlı olarak çarpıp kaçarken işgal polisi bu tür cinayetleri sıradan trafik kazası gibi göstermek için elinden geleni yapıyor ve birçok Filistinlinin şehit olduğu ve yaralandığı cinayetlerin faillerini yakalamak için herhangi bir girişimde bulunmuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.