FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’te yeni göçükler meydana geldi

Siyonist işgal yönetiminin yerin altında kesintisiz bir şekilde sürdürdüğü kazılar nedeniyle dün akşam işgal altındaki Kudüs’ün eski ve tarihi bölgesindeki Han ez-Zeyt kapısının girişinde dört metre kare genişliğinde ve bir metre derinliğinde bir göçüğün meydana geldiği belirtildi.

Mescidi Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri gelişmelerle ilgili olarak dün (21 Şubat Pazar) yaptığı açıklamada, bu göçük ve yıkımların işgal rejiminin yerin altında sürdürdüğü kazıların sonucu olduğunu ve yapılan kazılar nedeniyle şimdiye kadar çok ciddi göçükler meydana geldiğini belirtti.

Kudüs’ün tarihi kesimindeki binaların çok eski olduklarından yapılan kazılara dayanamadıklarını söyleyen Sabri, daha önce bu konuda işgal yönetimini uyardıklarını ancak uyarılarının dikkate alınmadan kazı çalışmalarının sürdürüldüğünü ifade etti.

İşgal yönetiminin bu kazılara son vermesinin öncelikle İslam ümmetiyle uluslararası camianın çok ciddi ve kararlı bir tutum sergilemesine bağlı olduğunu söyleyen Şeyh Sabri; işgal devletine ekonomik, siyasi, ticari ve diplomatik alanda baskı yapılması gerektiğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.