FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’teki Bıçaklama Eyleminde İki İşgal Polisi Yaralandı

İşgal altındaki Kudüs kentinde metro istasyonu yakınlarındaki Bar Lev Caddesi’nde bu akşam (4 Ocak Pazartesi) gerçekleştirilen bıçaklama eyleminde iki işgal polisinin yaralandığı, polislerden birinin yarasının hafif ve diğerinin yarasının orta derecede olduğu bildirildi.

İşgal rejimi televizyonu 2’nci kanalı, iki işgal polisinin bıçaklama eyleminde yaralandığını ve diğer polislerin ateş açması sonucu eylemcinin ağır yaralı olarak ele geçirildiğini açıkladı.

İşgal güçleri eylemin ardından bölgeye giden yolları kapatırken Sınır Muhafızları askerleri Babu’l-Amud çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı ve toplanan halkı dağıtmak için ses bombası kullandı.

İşgalcilere ait 0404 internet sitesi, Filistinli bir gencin Şeyh Cerrah Mahallesi yakınlarında 29 ve 20 yaşlarında iki Yahudi yerleşimciyi bıçakladığını, yaralı yerleşimcilerin hastaneye kaldırıldıklarını yazdı.

İşgal polisi ise daha sonra yayınladığı bildiride bir Yahudi yerleşimcinin şarapnel parçasıyla yaralandığını ve bir diğerinin ise korkudan şok geçirdiğini, her ikisinin de hastaneye kaldırıldıklarını, işgal güçlerinin askerlere saplamak için bıçağını havaya kaldıran gence ateş ettiğini öne sürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.