AvrupaHaberler

Kudüs’ü kaybedersek Roma’yı da kaybederiz

Hollanda’nın aşırı sağcı milletvekillerinden Geert Wilders, işgal rejiminin Batı için birinci savunma hattı olduğunu belirterek, işgal altındaki Kudüs’ün Müslümanlar tarafından kurtarılmasının Atina ve Roma’nın düşmesi anlamına geldiğini savundu.

Wilders yaptığı açıklamada şöyle dedi: “1946 yılından beri Ürdün adında zaten bir Filistin devleti bulunuyor. Hollanda Hükümeti’nden Ürdün’e Filistin ismini vermesini talep ediyorum”.

Hollanda’da Özgürlük Partisi adlı aşırı sağcı bir partiye başkanlık eden Wilders’in Hollanda hükümetinden Ürdün’e Filistin ismini vermesi ve Müslümanlara karşı düşmanca ifadeler kullanması büyük tepkilere neden oldu.

Hollandalı milletvekili, işgal altındaki topraklarda süren savaşın bir toprak savaşı değil, Batı ile İslam arasında ideolojik bir savaş olduğunu söyledi.

Hollandalı vekilin bu açıklamalarına tepki gösteren Ürdün, bu sözlerin Batılı bir vekilden çok aşırı sağcı bir Siyonist vekilin sözlerini andırdığını ifade etti.

Wilders daha öce de (2008) İslam’ı “terör dini” olarak yansıtan bir filmi internet üzerinden yayınlamış ve bu tavrı Müslümanların tepkisine neden olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.