FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’ün ileri gelenleri Şeyh Salah’ı ziyaret etti

Kudüs’teki önemli bazı şahsiyetler dün (16 Ekim Cuma), işgal güçlerinin son Mescidi Aksa saldırılarının ardından hedef tahtasına oturtulan, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah’ı Ummu’l-Fahm’da ziyaret ettiler.

İslamî Hareket lideri Şeyh Râid Salah işgal güçlerinin İslamî Hareketi kanunsuz ilan etmeye hazırlandığı bir sırada heyetin yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Şeyh Râid Salah gelen heyete işgal yönetiminin Mescidi Aksa’nın altında yaptığı tünellerle, Kudüs şehrini Yahudileştirmek için yürürlüğe koyduğu planlar hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Siyonistlerin Mescidi Aksa üzerindeki egemenliğini tanımayan İslamî Hareket liderlerinin tutuklanmasını isteyen Siyonist bakan ve vekillerin açıklamalarını da kınayan Salah, İslamî Hareket’in Mescidi Aksa’yı korumasının doğal bir hak olduğunu ifade etti.

Siyonist gaspçıların son Mescidi Aksa’yı basma girişimini büyük bir dirayetle püskürten Kudüs halkının ön saflarında yer alan Şeyh Raid Salah ve hareketi, işgal yönetimi tarafından susturulmak isteniyor. Siyonist bakan ve vekiller, İslamî Hareketi terör listesine almak için yeni bir kanun teklifinde bulunmaya hazırlanıyorlar.
Son olayların ardından işgal mahkemeleri Şeyh Raid Salah’a 1 ay Kudüs’ten uzaklaştırma cezası vermişti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.