FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’ün yahudileştirilmesi tehlikeli boyutlara ulaştı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’nin orta bölgesindeki sözcüsü Şeyh Yusuf Ferhat Kudüs ve çevresindeki mukaddes İslamî eserlerin önce gasp edilmesi ve ardından da Yahudileştirilmesi için yapılan kirli planlar konusunda uyararak, işgal rejiminin açılışını yapmayı düşündüğü el-Harab Sinagogu’nun sözde heykeli dikmenin bir başlangıcı olacağını ifade etti.

Şeyh Ferhat dün akşam (12 Mart Cuma) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Tehlike sirenleri çalıyor. Dünyadaki bütün Müslümanların felaket gelmeden ve Mescidi Aksa cinayete kurban gitmeden harekete geçmeleri gerekir. Harekete geçmezsek Mescidi Aksa’yı kaybederiz. Kaybedince pişman olsak da pişmanlık fayda vermeyecektir”.

Gazze’de bulunan Filistin Meclisi önündeki meydanda Salı günü yapacakları gösteriye herkesi davet eden Ferhat şöyle devam etti: “Salı günü bu ümmetin hâlâ diri olduğunu, Mescidi Aksa’nın iliklerimize kadar işlediğini ve bu uğurda ölmeye hazır olduğumuzu düşmana iletmek istiyoruz”.

Ferhat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kudüs ve Mescidi Aksa’yı korumak için bu ümmet aslında bir çok imkâna sahiptir. Sorumluluk, herkesin harekete geçmesini zorunlu kılıyor. Gazze halkı harekete geçtiğinde dünya da harekete geçiyor. Gazze, dünyadaki Müslümanları harekete geçiren önemli bir motordur”.

Batı Yaka’daki Ramallah takımına da seslenen Ferhat şöyle dedi: “Ramallah yöneticilerinin önünde tarihi bir fırsat var. Kendilerini gözden geçirip yeniden Filistin halkıyla mensup oldukları ümmetin kucağına dönsünler. Bu şekilde yanlış yapmaya devam ederlerse, tarih onları affetmeyecek ve gelecek nesiller de onları bağışlamayacaktır”.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.