FilistinHaberlerOrtadoğu

Kudüs’ün yolu Gazze’den geçtiği için heyetler buraya geliyor

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye beş yıldan beri kuşatma altında bulunan Gazze’yi ziyaret eden Kilometrelerce Gülücük-11 kafilesinin yorucu ve meşakkatli bir yolu kat ederek Gazze’ye ulaşmasından dolayı müteşekkir olduklarını söyledi.

Bugün (06 Nisan Cuma) Gazze’nın batı kesiminde bulunan El-Ğarbi camiinde hutbe veren Başbakan Heniyye, Filistin hükümetiyle Hamas hareketinin Siyonist rejimin savurduğu tehditlerden korkmadığını belirtti.

Heniyye bugünkü hutbede birçok konuda değerlendirmelerde bulunarak şunları söyledi: “Filistin halkı toprağı üzerinde ve Kudüs’te nöbetini sürdürüyor. İşgal liderleriyle komutanlarının savurduğu tehditleri umursamıyor.”

Gazze’yi ziyaret etmekte olan ve gençlerden oluşan kafileye teşekkür ettiklerini belirten Heniyye, gençlerin Arap Baharını ve İslam kışını hazırlayıp zulüm ve diktatörlüğe baş kaldıran kişiler olduğunu ifade etti.

Kudüs ve Mescidi Aksa’ya giden en kestirme yolun Gazze’den geçtiğini idrak eden insanların Gazze’yi ziyaret ettiğini söyleyen Heniyye “bu ziyaretler böylesi bir bilincin sonucudur” dedi.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü: “Filistin ve Mescidi Aksa için binlerce şehit, kurban, yaralı ve esir verdik. Gazze’ye gelişiniz işgali reddetmek, yüce değerle ilkelere yardım etmek için ümmeti yeniden harekete geçirecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.