HaberlerİranOrtadoğu

Kültür ataşeleri İnkîlab’ın kültür bayraktarlarıdır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, İran’ın kültürel ataşelerinin İslam inkılabının uluslararası alandaki kültür bayraktarları olduğunu vurguladı.

İran’ın yurt dışındaki kültürel temsilcilerinin düzenlediği 8. zirvede konuşan cumhurbaşkanı Ahmedinejad, uluslar arası arenada kültürel faaliyetler için geniş kapsamlı bir program hazırlamak gerektiğini vurguladı.
Kapitalizm düzen ve maddi dünyanın tüm dünya çapında kültürel yönetim uygulamak için geniş kapsamlı bir plan hazırladığını hatırlatan Ahmedinejad, sermaye düzeninin çizdiği nizamın maddi ilerlemeleri gözetlediğini ve bunu da diğer milletlerin zenginliklerini yağmalamak için yaptığını kaydetti.

Dünyada İran kültürü ve edebiyatına büyük ilgi duyulduğunu vurgulayan Ahmedinejad, İran kültürünün beşeriyet için büyük değerler taşıdığını ve kültürel ataşelerin beşeriyeti İran edebiyatı, maarifi ve İranlı bilginlerle tanıştırmaları gerektiğini, günümüzde beşeriyet için yeni bir düşüncesi olan tek nizamın İran İslam cumhuriyeti olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.