AvrupaHaberlerİranLübnanOrtadoğu

Kum dini ilimler merkezi AB’yi kınadı

Kum dini ilimler merkezi alimleri bir bildiri yayınlayarak AB’nin Hizbullah hareketinin askeri kanadını terör örgütleri listesine almasını şiddetle kınadı.

Bildiride, AB’nin akılsız ve mantıksız hareketi ve Hizbullah’ı terörist ilan etmesi birliğin Amerika ve Siyonist İsrail’in politikalarını izlediği ve çifte standart davrandığının bir başka açık delili olduğu belirtildi.

Bildiride AB Lübnan Hizbullah hareketini terörist olarak adlandırırken, dünyanın bir numaralı teröristi, yani Siyonist rejim İsrail’i koruma ve himayesi altına aldığı vurgulandı.

Bildirinin bir başka bölümünde Hizbullah hareketi direniş simgesi ve örneği olduğu, bu hareket yüce Allah’a tevekkül ederek ve halkın geniş desteği ile defalarca dünyanın dördüncü güçlü ordusunu dize getirdiği ve bölgede askeri dengeleri alt üst ettiği ve bu yüzden İslam’ın yara almış düşmanlar bu yenilmez gücü dize getirmeye çalıştığı kaydedildi.

Bu arada İran meclisi milli güvenlik ve dış politika komisyonu üyesi Hasan Aseferi de AB’nin kararına gösterdiği tepkidi, AB bu hareketi ile Siyonistler için güvenli bir tampon oluşturduğunu ortaya koyduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.