Dünya Kudüs GünüFilistinHaberlerOrtadoğu

Kuran ordusu, Kudüs ordusudur

HAMAS’ın Dünya Kudüs Günü dolayısıyla yayınladığı mesaj

Kur’an Ordusu, Kudüs’ün Özgürlük Ordusudur
Kudüs; mü’minlerin kıblesi, muvahhidlerin özlemi, mücahidlerin aşkı…

Kudüs; cihadın merkezi ve kanların kurban edildiği yer…

Bugün işgal altındaki Kudüs ve mahzun Mescid-i Aksa’ya yönelik tehditli entrikalar sürüyor ve sakinleri kovuluyor. Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın tarihinde daha vahimi ise Aksa’nın altının sürekli olarak kazınması…

Saçma bir şekilde ısrarla Filistin’in baş temsilcisinin düşman ayağına gitmesi ve alçakça onların merkezinde liderleriyle görüşmesi onaylanıyor. Kudüs’ün önceliklerindeki sabitelerinden ve haklarından taviz veriliyor ki, düşman Kudüs’ün ebediyen fesat devletinin başkenti kalacağını tekid ediyor.

Şüphesiz bu taviz anlayışı bazı Filistinlilerden oluşan küçük hizipçilerin şahsi menfaatleri mukabilinde Kudüs’ü ve Aksa’yı feda etmelerini getirmiştir. Bu durum Kudüs tarihinde en vahim bir olaydır, zira alemin unuttuğu Filistin-Kudüs davasının sabiteleri ve hukuku hiçe sayılarak insanların önünde yeni ittifaklar rafa kaldırılmıştır.

Doğudan batıya bütün Müslümanların Aksa ve Kudüs’ü zafere ulaştırması, emaneti hakkıyla taşıması, sesini yükseltmesi, direniş ve cihadı daha çok maddi, manevi, kitlesel, medya ve siyasi açıdan destekleyerek Filistin halkının direnişini yükseltmesi gerekmektedir.

Biz Uluslar arası Kudüs Günü’nde inanarak diyoruz ki:
Ümmet hayırdadır ve imkanlarını çoğaltmalıdır. Çünkü bu ümmet dik duruş ve zaferin unsurlarına Allah’ın izniyle sahiptir.

Mücahid Filistin halkımız zafer ve iktidara doğru sağlam bir şekilde gidiyor. Halkımız cihadı ve direnişi en iyi şekilde benimsiyor, halkımızın evlatları Allah yolunda şehid olmaya aşıklar, Allah’ın evlerine gidiyorlar ve Kur’an’ın çizgisinde terbiye görüyorlar.

Biz Allah’ın lütfuyla tamamen idrak ediyoruz ki; bu çağ zafer çağıdır. Çünkü Kur’an çağıdır. Bununla beraber Kur’an ordusu Allah’ın izniyle özgürlük ordusudur.

Biz sevinçliyiz çünkü Gazze yaz döneminde 4.000’den fazla Allah azze ve celle’nin Kitab’ını ezberlemiş olan kız ve erkek hafız çıkardı. Gelecek dönemde Allah’ın izniyle Kur’an hafızı sayısı 10.000’e ulaşacak. Mescid-i Aksa’yı kurtarmak için tesis edilecek Selahaddin Eyyubi ordusunun içinde 10.000 tane Kur’an hafızı olacak.

Bu yüzden bugün biz geçmişten daha fazla zafere, şeref ve izzete bir an kadar yakınız Allah’ın izniyle. Kur’an ordusu Allah’ın izniyle Kudüs’ü özgürleştirecek ordudur.

O halde kanlarıyla özgürlük kandilini yakanların ardından Mescid-i Aksa’yı aydınlatmak uğruna o kandile bir yağ koymak için kelle koltukta yürüyün, İslam gemisine binin ve Allah’ın izniyle gelecek zaferin askerleri olun.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.