Haberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

Kuran yarışmaları İslam Birliğine verilen önemin sonucudur

Uluslararası düzeyde Kur’an yarışması düzenlemek ve dünyanın dört bir yanından kari ve Kur’an hafızı davet etmek İran İslam Cumhuriyetinin İslam birliğine vermiş olduğu önemin sonucudur.

Fransa’dan 28. Uluslararası Kur’an yarışmasına kıraat branşında katılan Ali Al-Bizal’ın yapmış olduğu röportajda bu konuya değinerek İran İslam inkılabı ile İslam birliğinin güçlendiği ve bugün bu yarışmada şia ve sünnilerin bir arada yarışması İslam birliğinin en güzel örneğini teşkil ettiğini ve bunun gibi Kur’an etkinliklerinin İran İslam Cumhuriyetinin İslam Birliğine vermiş olduğu önemin en güzel örneği olduğunu dile getirdi.

Ali Al-Bizal yaptığı röportajda düzenlenmekte olan Uluslararası yarışmaya bir çok İslam ülkesinden yarışmacının katılmasının İslam’ın dünyaya yayılmasında önemli bir payı olan Hazreti İmam Ali Hamaney (r.a) önderliğinde İran İslam Cumhuriyetine olan sevginin ne kadar çok olduğuna göstermektedir, dedi.

Ali röportajının devamında Kur’an ı Kerim’in bütün İslam mezhepleri arasında en önemli ortak nokta olduğunu ve hiçbir İslam mezhebinin Kur’an konusunda ihtilafı olmadığını ve bu türde yarışmaların İslam birliğine yardımcı olacağını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 05 Nisan 2020 (41) içerik yüklenmiştir.