HaberlerİranOrtadoğu

Kuran’a hakarete sessiz kalmak kültürsüzlük ve barbarlıktır

İran İslami şura meclisi başkanı bazı aşırıcılık yanlılarının Kuran-ı Kerimin kutsallığını çiğneyerek hakaret etmesi ve Amerika yönetiminin buna onay verircesine sessiz kalmasını kınadı.

Ali Laricani Amerika hükümetine mesajında bu tür vahşi girişimlere destek vermekten vazgeçmeleri aksi halde Müslümanlardan sert tepkiler beklemeleri yönünde uyardı. İslami şura meclisi başkanı Müslümanların kutsal kitabına Amerika polisinin desteğiyle bir takım aşırıcılık yanlılarının hakaret etmesinin bu ülke hükümetinin mahiyetini daha net ortaya koyduğu nitekim kabul etmekte zorlanan bazıların bile Amerika yöneticilerinin kültürsüzlük ve vahşiliğini kabul ettiklerini söyledi.

Laricani Kuran’ı Kerim’e hakaret etmenin modern çağda barbarlık sayıldığı ve demokrasi ve özgürlük iddialarında bulunanların Müslümanların kutsal kitabına saygısızlığa sessiz kalmakla özgürlükçü insanların duygularının zedelenmesi ve dünyada Amerika’ya karşı nefretin artmasına neden olduğunu belirterek İslam dünyası parlamenterleri ve meclis başkanlarından bu eşsiz cinayete derhal ciddi bir tepki göstermelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.