HaberlerİranOrtadoğu

Kuran’la Otuz Gece programı yapılacak

Tahran belediyesi kültür ve sanat kurumu tarafından ramazan ayı boyunca Dünyaca ünlü Kur’an karilerinin katılımıyla “Kur’an’la Otuz Gece” programı imam Sadık aleyhi selam camisinde düzenlenecek.

Tahran belediyesi kültür ve sanat kurumu başkan yardımcısı “Muhammed Müşaviri” bugün Tahran belediyesi kültür ve sanat kurumunun ramazan ayına özel programları hakkında basına verdiği demecinde şunları söyledi: Tahran büyük şehir belediyesi kültür sanat bölümü ramazan ayı boyunca 22 bölgede “Kanaat sofrasına rahmet” sloganı ile 600 program “ihsan ve nimet hilali” festivali kalıbında düzenlenecek.

Bu programlarda yüce rehberlik makamı Ayetullah Hamaney’in bu yılın sloganı olarak belirlediği “Tüketim Olgusunu Düzeltme Yılı”na uygun programlar hazırlandı. Bununla birlikte halkımız bu yılki slogana biraz daha aşına olsunlar.

Tahran belediyesi kültür ve sanat kurumu başkan yardımcısı, Tahran 11. Bölgesinde İranlı kavimler ve müşterek mezhebi noktaları tanıma festivali adında “sade iftarlık” programları ve “iman, başarı, kanaat ve zahidane yaşam” festivali bütün bölgelerde ramazan ayında icra edilecek programlardan yalnızca bir kaçıdır.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (8) içerik yüklenmiştir.