HaberlerİranOrtadoğu

Kürdistan bölgesi karıştırılmak istenmekte

Bölge ülkelerini parçalamaya çalışan ve etnik değişiklikleri ihtilafa çevirmeye uğraşan ABD-İsrail ikilisi, İran’da yine bildik oyunlar peşinde..

İran İslam Cumhuriyeti içişleri bakanı Muhammed Mustafa Neccar, İran’ın Kürdistan eyaletinde son günlerde yaşanan terörist saldırılarla ilgili hükümetin konuyu ciddiyetle takip ettiğini söyledi. Artık İran’da tam bir huzur ve güvenliğin egemen olduğuna dikkat çeken Neccar, İslam ve İran düşmanlarının birkaç terörist saldırıyla bu köklü huzuru bozamayacaklarını söyleyerek ABD ve İsrail ikilisinin bu oyunlarının da boşa çıkarılacağını vurguladı.

İran’ın Kürt vatandaşlarının yoğunluklu olduğu Kürdistan eyaletinde yaşanan son terörist saldırıları araştırmak için bir heyetin bölgeye gönderildiğini söyleyen İçişleri bakanı, araştırmanın yakında neticelendirileceğinden kimsenin kuşku duymamasını istedi.

Geçtiğimiz Perşembe günü, Kürt vatandaşlarımızın yoğunluklu olduğu Kürdistan eyaletinde yeralan Senendec kentinde bölgenin tanınmış Ehl-i Sünnet alimlerinden Mamutsa Şeyhülislam, terörist bir saldırı sonucu şehit olmuş, bu menfur saldırı Şii ve Sünni ulema tarafından kınanmıştı. İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei de saldırıyı lanetleyerek bunun Müslümanlar arasındaki birlik ve kardeşliği zedelemeye yönelik iğrenç bir komplo olduğunu hatırlatmış ve Ehl-i Sünnet alimi Mamutsa Şeyhülislam’ı “İslam Şehidi” olarak tanımlayıp ailesine taziye dileklerini sunmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (64) içerik yüklenmiştir.